Sağlık

Pratik Zayıflama Yöntemi

Bazen aldığınız bir iki kilo bile en sevdiğiniz kota ya da mini elbiseye giremediğinizde nerde ise en büyük sorunumuz haline gelir. Hepimizin bildiği gibi düzenli beslenme ve biraz egzersizle ideal kilomuza dönebiliriz. Ama maalesef o kiloları aldığımız kadar hızla veremiyoruz. Günler, partiler, arkadaşlarla içilen kahveler pastalar ya da ailece çıkılan yemeklerde ölçüyü kaçırdığımız ve nerde ise ışık hızı ile kilo aldığımız zamanlar sık sık yaşanıyor.

Pratik Zayıflama Yöntemi
Pratik Zayıflama Yöntemi

Mesela bu gün ufak tefek dekoratif eşyalar almak üzere çarşıya çıkma gerekti, eşimle bir cafede buluşmak üzere haberleştik. Bir çırpıda giyinip çıkmam gerekiyordu. Yaz boyunca severek giydiğim pastel renk jeanle birlikte beyaz dantel gömleği üzerime geçirdim ki hafta sonu annemlerle birlikte yaptığımız gezmelere yemekli eğlencelerin etkisi ile o güzelim dantel gömlek olması gerektiği gibi durmuyor. Göbek kısmında küçük bir gerginlik. Kotun düğmesi ise zoraki ilikleniyor. Her akıllı kadın gibi esnek koyu renk kot ve salaş bir şifon bluzu tercih etmek durumunda kaldım ve tabiî ki eşimi de 30 dakika fazladan bekleterek. Biliyorum ki bu tür durumlar pek çok kadın için sık sık yaşanıyor.

Pratik Zayıflama Yöntemi
Pratik Zayıflama Yöntemi

Vitrinde gördüğümüz o sımsıkı elbise içinde en iyi şekilde görünmek hatta yakın zamanda düğün ya da doğum günü gibi bir davette o şık elbise ile şık şıkıdım salınmak için öncelikle fazlalıklarımızdan bir an önce kurtulmalıyız. Benimde sıklıkla kullandığım sağlıklı ve pratik bir hızlı kilo verme yöntemi olan limonlu ya da sirkeli su formülünden bahsedeceğim. Formül falan deyince gerilemeyin, bildiğiniz ılık limonlu su. Sabah kalkar kalmaz çayı ocağa koyarken bir yandan bir bardağa 3-4 damla limon sıkıp üzerine de ılık su hazırlıyorsunuz. Bu bir bardak suyu içip kahvaltı hazırlama telaşınıza geri dönebilirsiniz ama kahvaltınızı suyu içtikten yarım saat sonrasına bırakın. Tarafımca denemiş bir yöntem olarak bir iki gün içinde o ufak tefek kilolardan kurtulacaksınız.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu