Burçlar

Özgüven Sorunu Yaşayan Burçlar Hangileri?

Baskın burçların yanı sıra, mutlaka daha çekinik olan burçlar da var. Peki, özgüven sorunu yaşayan burçlar hangileri?

Özgüven sorunu yaşayan burçlar dendiğinde, ilk olarak bilmeniz gereken duygu eğilimi daha çok olan burçlar arasında yer alacağıdır. Yani direkt olarak burçların kendisini iyi hissetmesi dışında, çekingen davranması duygusal olmaları ile alakalıdır. Bu her zaman özgüven eksikliği demek değildir, ancak çoğu zaman orta yaşın altında olan burçlar için özgüvensizliğe de işaret edebilir. Bunu göz önünde bulundurarak inceleyebilirsiniz.

Balık Burcu

Duygusallık dendiğinde ilk akla gelen balık, özgüven sorunu olma ihtimalinin en yüksek olduğu burçtur. Çünkü direkt olarak burcun kendisini ifade etme konusunda sorunları olabiliyor. Elbette aynı zamanda yükselen ve ay burcu da bu özellikte etkili olabiliyor. Su burçları genel olarak özgüven konusunda daha çekingen davranır. Balık burcu özellikleri arasında, ilerleyen dönemde direkt olarak yaşın geçmesi ile birlikte daha özgüvenli bir hale bürünmeleri de mümkün olur.

Yengeç Burcu

Duygusallığını üstünden atamayan bir diğer burç yengeçtir. Yengeç burçları her ne kadar özgüvenli olduğunu söylese de zaman zaman özgüven sorunu yaşar. Yengeç burçları özelliği arasında özgüven sorunu için daha çok ikili ilişkilerde böyle olduğunu söylemek mümkün. İkili ilişkiler için mutlaka yaşanan sorun, yengecin çekingen kalmasıdır. Kadın yengeçler için bu çok daha yüksek bir ihtimaldir. Erkek olan yengeç burçları için daha özgüvenli olmaları, ikili ilişki değil iş konusunda daha çekingen olmaları söz konusudur.

Akrep Burcu

Akrep burçları hayatının her alanında çok  özgüvenli gözüken, ancak ufacık bir sorunda da göz yaşını tutma konusunda sorun yaşayan bir burçtur. Genel olarak kendisini ifade etme konusunda da zorlanabilir. Alıngan olmasından dolayı da bir ortamı terk etme eğilimi çok daha yüksek olmaktadır. Tüm bunların göz önünde bulundurulması durumunda, elbette burç özellikleri açısından akrebin akla gelmesi olağan. Akrep burçları da çekingen davranarak kendisini gizleyerek daha özgüvensiz bir hayat yaşayabilir. Çevresel faktörler ve yıldız haritası direkt olarak bu özelliği etkilemektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu