Sağlık

Meme Kanserine Karşı ‘Hava Atışı’ Sinem Kobal’dan

Uzmanlar meme kanserinde erken teşhis durumunun önemine dikkat çekebilmek için özel olarak organize ettiği “Pembe Top Sahada” projesinin bu yıl üçüncüsü yapıldır. Anadolu Efes ve CSKA Moskova arasında gerçekleştirilen karşılaşmanın pembe top ile yapılacak olan hava atışı oyuncu Sinem Kobal tarafından gerçekleştirildi.

Günümüzde her yıl milyonlarca kadına teşhisi konmuştur. Meme kanseri 8 kadından birinde görülmekte ve binlerce bayan bu sorun nedeniyle hayatını kaybetmektedir. Meme kanserinde erken teşhis ise hayat kurtarmaktadır. Pembe Top Sahada projesinin amacı meme kanseriyle mücadeleye destek vermektir.

Tüm dünya üzerinde farkındalık ayı olarak kutlanan Ekim ayı içerisinde düzenlenen projenin üçüncü yılında Euroleague maçı oyuncu Sinem Kobal’ın yapacağı hava atışıyla başlamış oldu. Meme kanserinde erken tanının önemine dikkat çekebilmek için projeye gönüllü şekilde destek veren başarılı oyuncu bu organizasyonda bulunduğu için oldukça mutlu olduğunu söyledi. Kadınlar kadar erkeklerin de seslerinin duymasını ve meme kanseri konusunda mücadeleye destek vermelerini ayrıca önemsediğini söyledi.

Meme Kanseri

Meme kanseri konusunda erken tanının önemine dikkat çekebilmek için katılan Sinem Kobal farkındalık konusunda desteğinin olması çok mutluluk verici olduğunu aktardı. Her insanın meme kanseriyle mücadeleye destek vermelerini söyleyen başarılı oyunca erken tanının hayat kurtardığı gerçeğini unutulmaması ve bu bilinçle düzenli kontrolleri gerçekleştirmenin oldukça önemli olduğunu aktardı. Kadınların sağlığını tehdit eden meme kanseri konusunda mücadeleye katkı sağlamasından dolayı mutlu olduğunu anlatan başarılı oyuncu daha fazla kadına bu farkındalığın ulaştırılmasını sağlanabileceğini aktadır. Meme kanserinden korkulmaması gerektiğini açıklayan uzmanlar erken tanının hayat kurtardığını vurgulamak için bu organizasyonu yaptığını açıkladı. Meme kanserinden korunmak için düzenli şekilde meme muayenelerinin yapılması gerekmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu