Güzellik

Lazer Epilasyon Nedir, Yan Etkileri Nelerdir?

Lazer Epilasyon Nedir, Yan Etkileri Nelerdir? Lazer epilasyon, kalifiye personel tarafından yapıldığında konforlu, etkili ve güvenli olan kalıcı epilasyon yöntemlerinden biridir.

Lazer Epilasyon Nedir, Yan Etkileri Nelerdir? Lazer epilasyon istenmeyen tüy ve tüy problemlerini gidermek için uygulanan tedavilerden biridir. Seanslar halinde uygulanan lazer epilasyon uzun yıllardır kullanılan bir teknolojidir. Lazer epilasyon (ABD Gıda ve İlaç Dairesi) FDA onaylı bir uygulamadır. Ancak cilde uygulanan bir tedavi olduğu için cildin belirli etkenlerden korunması gerekir. Aksi takdirde bazı sorunlara neden olabilir.

Lazer Epilasyon Hamile Kadınlara Zararlı Mı?

Genellikle hamile kadınlara lazer epilasyon önerilmez. Bu tavsiyenin bebeğe zarar vereceğinden değil. Annenin iç huzurunu ve psikolojisini koruyun. Annelerin koruma içgüdüsüne zarar vermemektir. En mantıklı çözüm hamilelik döneminde lazer epilasyona ara vermek olacaktır.

Ayrıca, hamilelik sırasında bir kadının hormonları normalden farklı çalışır. Bu hormonlar, saç ve tüylerin büyümesini sağlayan hormonları içerir. Hamilelik döneminde lazer epilasyon uygulaması bu konuda tavsiye edilmemektedir.

Lazer Epilasyonun Yan Etkileri Nelerdir?

Lazer epilasyon sonrası ciltte kızarıklık (deride kızarıklık), ödem ve kabarcıklar görülebilir. Bu etkiler kısa bir süre (birkaç saat) sonra kendiliğinden kaybolur. Yanlış dalga boylarında ve/veya yanlış dozlarda lazer epilasyon sonrası kalıcı cilt yanıkları ve yara izleri oluşabilir. FDA onaylı olmayan cihazlarla yapılan uygulamalardan sonra daha ciddi yan etkiler ortaya çıkabilir. Bu nedenle lazer epilasyonda kullanılan cihazın FDA onaylı medikal bir cihaz olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Buz lazer epilasyon sırasında cilt -3 dereceye kadar soğur. Etkili soğutma seans boyunca devam eder ve cilt her zaman taze kalır. Hasta konforunu artıran bu soğutma sistemi yan etki riskini de ortadan kaldırıyor.

Lazer epilasyondan hemen sonra güneşe çıkmak ciltte hiperpigmentasyona ve/veya hipopigmentasyona neden olabilir. Bu nedenle lazer epilasyon sonrası SPF 30 ve üzeri güneş koruyucu krem ​​kullanmak gerekir. Bronzlaşmış ciltte lazer epilasyon için ten renginin açılması beklenir. Bu süre birçok lazer epilasyon yönteminde 1 ay iken Buz Lazerde 1 haftadır. Buz Lazer, yanık gibi komplikasyonlara yol açmadan bronzlaşmış ve koyu tene uygulanır. Buz Lazer epilasyon öncesi ve sonrası 1 hafta aktif güneşe çıkmamak yeterlidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu