Hamilelik

Hamilelik Dönemi Yani Mucize Dönem

Dünyaya gelmek mucize, doğum ise bir başka mucizedir. Kişinin dünyaya gelmesi uzun bir yoldur ve ortalama olarak 40 haftaya tekâmül eder. Erkekler için 9 ay 10 gün olan süre, kız çocuklarında dokuz aydır.  Sürecin nasıl ilerleyeceğini hafta hafta gebelik takvimlerinden öğrenmek mümkün. Hatta bir yerde de bilmek gerekiyor çünkü her hafta anne karnındaki bebek için farklı bir gelişim süreci var.

gebelik
gebelik

Eğer anne adayı bu süreçleri doğru ve eksiksiz bir biçimde bilirse ne yapacağını, nasıl davranması gerektiğini öğreniyor. Böylece anne hamilelik sürecinde yaşanabilecek paniklemeleri yaşamıyor ve her açıdan çok daha sağlıklı bir hamilelik dönemi yaşıyor.Tüm bunlar ise erken doğum ve düşük gibi riskleri ortadan kaldırıyor. O yüzden hangi hafta ne yaşanacak bilmek çok önemli.

Hamilelikte Haftalar

Peki, hangi hafta bebeğinizin gelişimi nasıl oluyor, saçı ne zaman çıkıyor, ilk kalp atışını ne zaman duyacaksınız, aşırı tekme atması normal mi gibi bilgileri nasıl öğrenebiliriz derseniz, öncelikle gitmekte olduğunuz doktor sizi bu konuda yönlendirecektir. Bunun dışında bu konuda pek çok kitap mevcut. Ayrıca internet sitelerinden de takip edebilirsiniz.

gebelik süreci
gebelik süreci

Nitekim  http://www.gebelikveannelik.com/hafta-hafta-gebelik adresinde hafta hafta hamilelik konusunda tüm bilgileri en ince ayrıntılarına kadar bulabilir, gönül rahatlığı ile hamileliğinizi korkmadan geçirebilirsiniz.Sitedeki tüm bilgiler konusunda uzman doktorlar tarafından bilimsel verilere istinaden en hatasız biçimde verilmekte. O yüzden de başka bir kaynak aramanıza gerek kalmıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu