Sağlık

çatlaklar için çözüm

Sağlığınız açısından problem teşkil etmese dahi, yani hayati bir riski olmamasına rağmen, görünüm olarak kendinizi kötü hissettiren ve ruhsal açıdan sıkıntılar yaşamanıza neden olan vücut çatlaklarınızdan kurtulmak için bitkisel yöntemleri deneyebilirsiniz.
Çatlaklar henüz oluşmamışsa, hamilelik gibi dönemlerde, önceden farkına vararak, bu bitkisel yağları kullanmanız daha kalıcı çözümler içermektedir.
Ancak çatlakların oluşumunu önemsememiş veya engelleyememişseniz, oluştuktan sonra tamamen yok edilmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını bilmelisiniz.

Vücut çatlakları

Buna rağmen görünümlerini daha hafife indirerek kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayabilirsiniz.
İşte bunu sağlayacak olan bazı önerilerimizi sizlerle paylaşmaktan dolayı büyük mutluluk yaşamaktayız.
Derinizin kendisini çabucak yenilemesinde etkili olacak retinoid bakımından zengin olan kremleri kullanabilirsiniz.
A vitamininden oluşmakta olan bu maddeyi vücudunuzda kullanmanız halinde daha parlak, pürüzsüz ve canlı bir görünüme kavuşabilirsiniz.
Çatlaklarınızda görülecek bu özellikler sayesinde hasarlarınız oldukça hafifleyecek.
Diğer bir kozmetik ürünü içeriğinde bulunması gereken madde ise glikolik asittir.
Üstelik yalnızca haftanın bir gününde bu kozmetik ürünlerinden temin edip kullanmanız halinde başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Vücut çatlakları

Kremlerde veya temizleyici ürünlerde bulabileceğiniz bu maddeleri cildinizin hasarlı bölgelerinde yoğun olarak kullanmaya özen gösterin.
A vitamini dışında E ve C vitamini bakımından zengin olan kremler veya yiyecekler de, çatlaklarınızın hafiflemesine yardımcı olacak faktörlerdendir.
En etkili yolu ise beslenmeden daha çok, kozmetik ürünleri arasında yer alan nemlendiricilerden faydalanmaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu