Teknoloji

Galaxy S7 İçin Oreo Güncellemesi Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Samsung Galaxy S7 modeli için Android Oreo güncellemesi gelmiş ancak daha sonra Samsung tarafından geri çekilmişti.

Sorunlar Çözüldü

Android Oreo güncellemesi Samsung Galaxy S7 modellerinde birtakım sorunlara neden olmuştu. Bu sorun telefonların yeniden başlatılmalarına neden oluyordu. Bu konuda şikâyetler gelmeye başlayınca Samsung harekete geçti ve güncellemeyi durdurdu. Böylelikle hali hazırda güncelleme almamış kişilerin güncelleme almaları engellendi. Ardından şirket yetkilileri sorunun üzerine gitti ve problemi çözdüler. Böylelikle sorun ortadan kaldırıldı ve güncellemeye yeniden izin verildi.

Güvenlik Güncellemesi

Samsung Android güncellemesi ile birlikte güvenlik güncellemesi de yayınladı. Böylelikle kullanıcıların herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmalarının da önüne geçilmiş oldu. bu kapsamda Samsung’un resmi internet sayfasından da duyuru yayınlandı. bu duyuruda güncellemelerin seri numaralarına da yer verildi. Daha önce güncellemesini yapan ancak yeniden başlatma sorunu ile karşı karşıya kalanlar var ise yeni yama güncellemesini de indirerek sorunun çözülmesini sağlayabileceklerdir.

Samsung tarafından yayınlanan bu güncellemeler Samsung Galaxy S7 ile S7 Edge modellerini ilgilendirmektedir. 2016 yılının ürünleri olan bu cihazlar da bu sayede Android Oreo ile tanışmış olacaklar. Samsung Galaxy S8 modelleri için ise herhangi bir duyuru yayınlanmadı. Bu cihazlarda güvenlik sorununun olmadığı düşünülmektedir. Zira bu düzenlemeler kullanıcılar tarafından gelen şikâyetler üzerine yapılmaktadır.

Ayrıca Samsung tarafından gönderilen güncellemeler ile Samsung Experience 9.0 sürümünün de kullanıcılara ulaştırıldığını ifade etmek gerekir. Dolayısıyla tüm bu güncellemeler ile kullanıcılar eksikliklerini tamamlamış olacaklar. Güncellemeleri yüklemek istemeyen kimseler için ise güncelleme yapmamaları yeterli olacaktır. bu konuda inisiyatif kullanıcılara bırakılmıştır. Ancak Iphone cihazlarında böylesi bir durum söz konusu değildir ve güncellemeler otomatik olarak yüklenmektedir

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu