Moda

40’ınızdan Sonra Unutmamanız Gereken 5 Giyim Tarzı

Zamanla beraber hem moda değişmeye devam ediyor hem de tarzlar değişiklik gösteriyor. Ancak 40’ınızdan sonra unutmamanız gereken 5 giyim tarzı ile beraber sizde daha naif ve mükemmel kombinler yaratabilirsiniz.

Genç yaşlarınızda tercih edilen kıyafetler ile beraber artık belli bir yaş aralığından sonra insanların üzerinde hoş görüntüden çok emanet durmasına neden olabiliyor.

Terlik Seçimi

Parmak arası terlik modelleri sadece görünüm konusunda değil sağlık alanında da 40 yaşından sonra tercih edilmemesi gerekmektedir. Yumuşak tabanlı olarak üretilen bu terlikler şehir hayatında kullanıldığı zaman ayak sağlığını tehdit etmektedir.

Kıyafet Seçimi

Daha önce giyindiğiniz kıyafetleri 40 yaşınızdan sonra giyim konusunda sahip olduğunuz yaşınızın daha da çok ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. Bunun yerine yaş aralığınıza uygun kıyafetler tercih edebilirsiniz.

Ceket Seçimi

Bol hırkalar kullanmak yerine blazer kesimi olan ceketlerin tercih edilmesi 40 yaşından sonra nasıl giyinmeli? sorusuna en iyi cevap olarak yer almaktadır. Hanımların üzerine tam olarak oturacak olan blazer ceketler giyim tarzlarınızın son derece kaliteli olarak yer almasına önemli bir giyim unsuru olarak karşımıza çıkmaktadır. Dolabınızda yer alan bluz ve hırka modellerine veda ederek üzerinize oturan kıyafetler tercih edebilirsiniz.

Kapüşonlu Kıyafetler

Kapüşon tarzlı kıyafetler genç insanların sıklıkla tercih ettikleri modeller arasındadır. Gençler bu tür modeler giyerek son derece minyon ve naif görünmektedir. Fakat 40 yaşlardaki hanımlar bu şekilde giyindiklerinde bakımsız görünmektedir. Bu nedenle bayanların bedenine uygun ürünlere yer vermesi gerekmektedir

Zarif Aksesuar Seçimi

Aksesuar seçimleri konusunda da 40 yaş giyim kombinlerinden yararlanması gerekmektedir. Püsküllü rengarenk takıları kullanmak yerine daha çok zarafet duygularını ön tarafa çıkartabilen sade takılar seçilmesi gerekmektedir. Püsküllü takılar çocukça görünmenize neden olmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu