Dekorasyon

Feng Shui ile Ev Düzeni

Feng Shui ile ev düzeni denildiğinde akla, tarihi 6000 sene öncesine dayanan bu öğretinin kuralları ve ev düzeninin doğayla olan uyumu geliyor. Siz de yaşadığınız ortamı bu kurallara göre düzenlemek ve olumlu enerjiyi kendinize çekmek istemez miydiniz?

Feng Shui’ye Göre İç Tasarım

Feng Shui’ye göre iç tasarım yaparken göz önünde bulundurulması gereken birçok nokta bulunuyor. Bunların ilki, oturacağınız evin şeklinin dikdörtgen veya kare olması gerektiği, aynı zamanda pencereleriniz de dikdörtgen olmalı ve dışarıya doğru açılmalılar. Evin içinde bulunan odaların kapıları aynı boyutlarda olmalı ve evde her bir kapıya karşılık en fazla 3 pencere bulunmalı. Bu, iyi enerjinin gereğinden fazlaca dışarı akmasını engelliyor. Bunun yanında, evin mutlaka bir arka kapısı olması gerekiyor.

Bizi ruhsal olarak en çok etkileyen şey ise odaların ferahlığı, bu yüzden de özellikle evin kuzey cephesinin aydınlık olması gerekiyor. Seçtiğimiz eşyalar ise desenli ve bol renkli değil, aksine sade ve düz renklerde olmalılar, çünkü çok desenli motifler gözlerimizi yormakla kalmıyor, enerjiyi de dağıtıyor bu öğretiye göre. Evin en çok vakit geçirdiğimiz bölümünde hafif bir müzik ve kokulu mumlar kullanmak da olumlu enerji akışına katkı sağlar. Yine bu bölümde iç açıcı geniş manzara veya doğa resimleri kullanarak ortamın havasını yumuşatabilirsiniz. Feng Shui’ye göre iç tasarım yapılmış olan odalar, misafirleriniz için de vazgeçilmez mekânlar olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu