Teknoloji

Facebook Hikayeler Güncellemesinde Neler Var?

Hikaye özelliği Snapchat ile başlamış ve her yere dağılarak Facebook hikayeler olarak karşımıza çıkmıştı. Bu özelliğe güncelleme geldi.

Facebook Hikayeler

İlk olarak Snapchat’ın kullanıcıları ile tanıştırdığı hikaye özelliği artık oldukça popüler. Daha sonra İnstagram’da kullanılmaya başlanan özellik Whatsapp ve en son da Facebook tarafından kullanılma başlanmıştı. Facebook bu yeni özelliği geliştirmeye devam ediyor. Şimdilerde Facebook hikayeler kısmına gelen güncelleme merak ediliyor. Bu güncelleme ile hangi yenilikler geldi?

Facebook Titizlikle Çalışıyor

Son dönemde güvenlik sorunları ile gündemden düşmeyen Facebook, tercih edilebilirliğinin korumak için oldukça titiz çalışıyor. 200 farklı uygulama askıya alındı ve bu konu üzerinde sert bir çalışma yürütülüyor.

Facebook’a eklenen hikaye özelliği 5 ile 15 saniye atlanabilir olarak paylaşılabilecek. Facebook kullanıcılarının yeni yeni adapte olduğu bu özellik geliştirilmeye devam ediyor. Yeni güncelleme ile birlikte kullanıcıların atlamayacağı yani zorunlu olan reklamlar da bulunacak. Bu reklamların hem Facebook hem de İnstagram üzerinden yayınlanması bekleniyor.

Hikaye Özelliği En Çok Nerede Kullanılıyor?

Artık pek çok sosyal medya uygulamasında bulunan hikaye özelliği milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor. Yapılan çalışmalar hangi uygulamada hikaye özelliğinin ne kadar aktif olduğunu ortaya koyuyor.

İstatistiklere göre Facebook hikayeler 150 milyon kişiye ulaşırken, İnstagram hikayeler 300 milyonu aşıyor. Bu konuda rekor ise 450 milyon kişi ile Whatsapp’ta bulunuyor. Kullanıcıların hangi uygulamaya ilgi gösterdiği bu istatistiklerden de anlaşılıyor. İnstagram’ın popüler hale gelmesiyle pabucu biraz dama atılan Facebook baya geriden gelse de diğer uygulamalar nazaran halen ciddi kullanıcı kitlesine sahip. Whatsapp ise herkesin cebinde bulunan zaruri bir iletişim kanalı gibi kullanılıyor. Bu sayede hikayelerde görüntülenme rekoru da Whatsapp uygulamasında bulunuyor

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu