Güzellik

Dolgun Dudaklar İçin Uygulanabilecek Maske Tarifi

Dolgun Dudaklar İçin Uygulanabilecek Maske Tarifi nasıl yapılır? Değişen zamanla birlikte güzellik algısında da değişiklikler olmuştur. Bu değişikliklerden en dikkat çeken ise dolgun dudaklardır. Dolgun dudaklar için maske tarifi ile dudakların kusursuz görünmesi ise sanıldığı kadar zor değildir.

Dudak dolgunlaştıran maske tarifi  ile dolgun ve kusursuz dudaklara ulaşmak oldukça kolaydır. Peki öncelikle nelere dikkat edilmesi gerekmektedir?

  • Dudakların dolgunlaşması için maske uygulamadan önce dudakların sağlıklı bir görünüme sahip olması gerekmektedir. Bunun için ise dudakları düzenli olarak nemlendirmek ve dudak peelingi uygulamak gerekmektedir. Kullanılacak olan dudak nemlendiricisinin en doğal ürünlerden hatta bitkisel olanlardan tercih edilmesi doğru bir seçim olacaktır.
  • Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise yapılacak olan dudak egzersizleridir. Özellikle öpücük hareketi olarak adlandırılan dudak egzersizi ile dolgun dudaklara bir adım daha yaklaşmak mümkündür.
  • Dolgun dudaklar için maske tarifi uygulanmadan önce yapılması gereken son adım ise buhar masajı ile dudakların derinlemesine nemlenmesini sağlamaktır.

Dolgun Dudaklar İçin Uygulanabilecek Maske Tarifi

Dolgun dudaklar için uygulanabilecek maske tarifi için en çok tercih edilen ana malzeme baldır. Bal maskesi için gereken malzemeler ise 1 tatlı kaşığı kadar bal, 1 yemek kaşığı yoğurt ve püre haline getirilmiş yarım salatalıktır. Bu üç malzemeyi karıştırıp, yaklaşık yarım saat kadar beklemek gerekmektedir. Ardından masaj yaparak bu karışımı iyice dudaklara yedirmek gerekmektedir. Bu karışım 10 dakika kadar dudaklarda bekletildikten sonra ılık su ile temizlenmelidir. Daha iyi bir sonuç almak için ise bu maske haftada 2-3 kere uygulanmalıdır.

Dolgun dudaklar için bir diğer maske tarifi tek malzemeden oluşan ve oldukça kolay olan bir tariftir. Bu tarifin temel ve tek malzemesi ise nane yağıdır. Nane yağını aktarlardan kolaylıkla temin etmek mümkündür. Nane yağının vermiş olduğu yanma hissi ile dudaklara dolgunluk vermektedir. Bu geçici bir dolgunluk olmakla birlikte düzenli olarak kullanımda daha kalıcı bir hale geldiği bilinmektedir.

Bal maskesi ve nane yağı ile pürüzsüz ve dolgun dudaklara sahip olmak oldukça kolaydır. Unutulmaması gerekir ki bu maskelerden olumlu sonuçlar alabilmek için düzenli olarak uygulamak son derece önemlidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu