Dekorasyon

Doğal Kayrak Taşıyla Dekorasyon

Doğal Kayrak Taşıyla Dekorasyon

Dekorasyonda kullanılan doğal taş çeşitleri her dönemde artış göstermektedir. Taş çeşitlerinde yaşanan artışla birlikte dekorasyon dünyası da hareketli günler yaşamaktadır. Dekorasyonda kullanılan taşlardan biri de kayrak taşıdır. Sıklıkla kullanılan bu taş, iç ve dış cephelerde rahat bir şekilde kullanılmaktadır.

Doğal kayrak taşıyla dekorasyon konusunda kullanım alanını taşın kalınlığı konusu belirlemektedir. 1-3 cm. kalınlıkta olan taşlar ile barbekü, şömine, iç mekan kaplamaları gibi uygulamalar yapılmaktadır. 4-6 cm kalınlığındaki kayrak taşları ise park ve bahçe düzenlemeleri, kelebek duvar yapımı, havuz kenarları gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Doğal Kayrak Taşıyla Dekorasyon

Doğal kayrak taşıyla dekorasyon konusunda önemli gelişmeler yaşanmaktadır. Dekoratif doğal yarılmış ve pürüzlü yüzeyli taşlar grubuna giren doğal kayrak taşları, jeolojik yapısı gereği son derece sağlamdır. Özellikle Almanya, Avusturya gibi ülkelerde tarihi nitelikteki binalarda bu taşlar sık bir şekilde kullanılmaktadır.

Yapılarına tarihsel bir görüntü vermek isteyen ve nostaljik şıklık yakalamak isteyenler doğal kayrak taşıyla dekorasyon konusunu tercih edebilmektedir. Geniş evlerde iç dekorasyonda kullanılan bu taşlar daha fazla dış cephede karşımıza çıkmaktadır. Sağlam olmasının yanı sıra bakımının kolay olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Doğal Kayrak Taşıyla Dekorasyon

Doğal kayrak taşıyla dekorasyon konusunda dikkatli davranmalısınız. Tercih yapacağınız firmayı iyi araştırarak seçmelisiniz. Bunun yanı sıra kullanım alanını belirlemek için profesyonel destek almanız da mümkündür. Siz de kayrak taşını tercih ederek hem trendi yakalamış olacak hem de şık bir görüntü elde etmiş olacaksınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu