Güzellik

Doğal Görünümlü Makyaj İçin İpuçları Nelerdir?

Doğal Görünümlü Makyaj İçin İpuçları Nelerdir? Günümüzde ağır bir makyaj yerine, sade ve doğal görünümlü makyaj daha çok tercih ediliyor. Doğal görünümlü makyajın temeli, makyajın fark edilmeyecek kadar hafif olmasına dayanıyor. Ayrıca doğal görünümlü makyaj, makyajın fark edilmeyecek kadar hafif olmasının yanında, cilt kusurlarını kapatabilmesini de içeriyor.

Doğal Görünümlü Makyaj İçin İpuçları Nelerdir? Günümüzün makyaj trendinde, doğal görünümlü makyaja ek olarak, doğal ürünlerden yapılmış, cilde zarar vermeyen, vegan makyaj ürünleri tercih ediliyor. Doğal görünümlü makyaj trendine siz de katılmak istiyorsanız, doğal görünümlü makyaj ipuçlarını uygulayabilirsiniz.

1-Makyaj Öncesi Cildinize Nemlendirici Uygulayın

Makyaj yüzünüzdeki hataları kapatmanıza yardımcı olabilir, ancak cildinize iyi bakım yapmazsanız, makyaj bile cildinizin güzel görünmesini sağlamayacaktır. Doğal bir makyajın ilk kuralı, makyaj öncesinde cildinize yağsız bir nemlendirici uygulamaktır. Makyajdan önce yüzünüze nemlendirici sürmek, makyajınızın bozulmadan kalmasına da yardımcı olacaktır. Makyaj öncesi iyi bir nemlendirici, aynı zamanda cildinizin nem ihtiyacını karşılayacak, cildinize gerekli bakımı yapacaktır. Ancak cildinize daha iyi bir bakım uygulamak için, her gün yeterince su içmeye de dikkat etmelisiniz.

2-Kapatıcı Kullanın

Kapatıcı, makyajın temelidir. Kapatıcı uygularken doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız, bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Doğal bir görünüm için, kapatıcıyı tüm yüzünüze değil, sadece gözaltı morluklarına, sivilce izlerine ve lekelere uygulayın.

3-Hafif Bir Fondöten Kullanın

Kapatıcıdan sonra doğal görünümlü bir makyaj için yüzünüze hafif bir fondöten uygulamalısınız. Kullanacağınız fondötenin güneşe karşı koruyucu bir ürün olmasına dikkat etmelisiniz. Fondöten olarak BB kremleri tercih edebilirsiniz. BB kremler hem oldukça ucuz ürünlerdir hem de yüzünüze doğal bir görünüm kazandırırlar.

4-Gül Rengi Allık Uygulayın

Fondöten uyguladıktan sonra yüzünüze hafif bir allık sürerseniz daha doğal bir görünüm elde edersiniz. Hafif uçuk, gül rengi bir allık, yüzünüze daha doğal ama çekici bir görünüm kazandıracaktır. Allık fırçanıza biraz allık sürüp elmacık kemiklerinize uygulayın.

5-Gözleriniz İçin Siyah Eyeliner ve Maskara Uygulayın

Gözlerinize ince bir eyeliner sürün. Ardından kirpiklerinize tek kat maskara uygulayın.

6-Doğal Renkte Bir Rujla Makyajı Bitirin

Günlük kullanım için parlak ve canlı renkli rujlardan kaçının. Bunun yerine, dudaklarınızın doğal tonunu ortaya çıkaran, doğal renkte bir ruj tercih edin.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu