Moda

Büyük Bedenler İçin Stil Tavsiyeleri

Bizim ülkemizde kadınlarımızın çoğu büyük beden vücut ölçüsündedirler. Akdeniz ülkelerinde zaten genellikle bu vücut yapısı hakimdir.

Küçük bedenlere özenmeye devam edeceğiz ama diğer yandan büyük bedenler için stil tavsiyeleri konusundaki ipuçlarına kulak vererek şıklıktan vazgeçmemek de mümkün olacak. Doğru giyinen herkes şık görünmenin yolunu bulabilir ve dikkat çeken bir şıklığı her zaman sürdürebilir.

Genel Kurallar

Akla hemen devamlı tercih edilen koyu renkler, basenleri kapatacak bol üst giyim çeşitleri gelmesin. Bunlar büyük beden giyenler için mecburi seçimler değillerdir. Aksine bol kıyafetlerin insanı daha şişman gösterdiği bilinmektedir. Kilolu kadınlar için stil önerileri nelerdir konusuna yanıt olarak;

  • Tunik türü kıyafetler ve kalem etekler rahatlıkla denenebilir,
  • Enine ve büyük çizgili desenler yerine ince ve boyuna çizgili kıyafetler seçilebilir,
  • Bu çeşitlerde altta düz renk etek ve üstte ince dikine çizgili bluzlarla yapılmış kombinler uygun olacaktır,
  • Puanlı desenleri kombinlerinizde pek kullanmayınız,
  • Karmaşık ve büyük desenli modellerden de uzak durun, örneğin çiçekli bluzların modası hiç geçmez ama kocaman çiçeklerin göze battığı desenleri tercih etmeyin,
  • Çok parlak renkler de uygun değildir şeklinde cevaplar verilmektedir.

Kot Pantolonların Yardımı Olacak

Bütün kadınlar bilirler ki jean türü pantolonlar vücudu toplar. Çok dar olan skinny modellerden bahsetmiyoruz. Bedene uygun seçilen kot pantolonlar boot –cut denilen türde olsun. Paçaların ayakkabıyı kapatacak şekilde olmasını anlatan boot – cut türü jean pantolonlar bacak boyunu daha uzun gösterir. Ayakkabı seçimi ise bu çeşit pantolonlarda hafif topuklu modellerden yana yapılabilir. Babet modeli düz ayakkabılar uygun düşmüyor. Orta topuk ayakkabı seçimi zaten ağırlık taşımakta olan belinizi de rahatlatacaktır.

Büyük beden kadınların kıyafet seçimi konusuna alışverişlerinizde fazla üzülmeyin ve bol bol yürüyerek kilo vermeyi deneyin diyerek bir dip not da eklenebilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu