Genel Bilgiler

Bikini ve Mayolar Nasıl Kullanılmalı? 

 

Bikini ve Mayolar Nasıl Kullanılmalı? 

Yazın gelmesi ile güneş de kendini gösterdi. Yaz herkese; hem kadına, hem erkeğe, hem de çocuğa tatili anımsatıyor değil mi? Güneş, kum, deniz… Peki, bikini mi mayo mu? Yaz gelmesi ile birlikte, en çok araştırılan konu; yine bikini ve mayo modası oldu. Hem kış, hem yaz koleksiyonlarında yer alan; elbiselerdeki, eteklerdeki, bluzlerdeki transparan detaylar mayo ve bikinide de kullanılmış. 60’ların puantiye rüzgarı ise; kış sezonun da esmiş, yaz sezonunda da esmesinin devam etmesinin bekleniyordu. Öyle de oldu; elbise, ayakkabı, bandana ve etekden sonra bikini ve mayoya da uğramış puantiye rüzgarları. Püskül ise iki sezondur podyum ve vitrinlerde yerini alıyordu. Anlaşılan o ki; bikini ve mayoyada uğramış püskül modası. Ayrıca bu sene, bikini altlarında yüksek bel modası da var. Yani, bu sezon göbeği örten bikini altlarına kumsallarda oldukça çok rastlıyoruz.

Peki bu bikini çeşitleri, hangi vücuda sahip bayanlar nasıl kullanacak. Öncelikle belki kalıplaşmış bilgiler, belki sen uyarmasan sanki yapacaktık diyeceksiniz. Ama ben bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Azcık da olsa göbeği olan bayanlar bikini değil mayo tercih etsin, ve selüliti olan bayanlar etekli mayoları tercih etsin. Fiziğiniz çok güzel ancak selülitiniz varsa etekli bikini de tercih edebilirsiniz. Ancak, aynı kış ve yaz giyiminde olduğu gibi; giyimdeki temel amacınız kusurlarınızı örtmek olmalı. Yaz geldi, deniz var, kumsal var diye bundan kesinlikle ödün vermeyin. Unutmayın denizde bile olsa kusurlarınızı örtebilirsiniz.

Onun dışında, göğüsleri küçük hanımlar straplez bikini üstlerini tercih etmeliler. Püskül detaylı olursa, göğüsleriniz olduğundan büyük görünecektir. Büyük göğüslü hanımlar ise; kesinlikle püsküllü bikini üstlerini kullanmamalılar. Ayrıca, bu sezon moda olan yüksek bel bikini altlarını; kalçası büyük hanımlar değil kalçası küçük hanımlar tercih etmeliler. Kalçası küçük hanımlar bu sayede daha kusursuz bir görüntüye kavuşabilirler.

Şıklığınızın daim olmasını dilerim.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu