Moda

Beden Ölçüsünden Büyük Ya Da Küçük Alınacak Kıyafetler

Alışveriş yaparken beden ölçüsünden büyük ya da küçük alınması gereken bazı kıyafetler bulunmaktadır. Böylece yapılan kombin daha estetik görünmektedir.

Beden ölçüsünden büyük ya da küçük alınacak kıyafetler içerisinde çeşitli parçalar yer almaktadır. Büyük olması gereken kıyafetlere bakıldığında bunlar içerisinde ilk sırada tişörtler gelmektedir. Genellikle tişörtler bol ve salaş durduğunda daha şık bir görüntü elde edilmektedir.

Kıyafetlerin büyük alınmasındaki nedenlerden biri de çekme ihtimaline karşı hazırlıklı olmaktır. Özellikle pamuklu olan kıyafetlerin çekme olasılığı daha yüksek olduğundan dolayı kıyafeti bir beden büyük alarak buna karşı önlem alınmış olmaktadır.

Beden Ölçüsünden Büyük Alınacak Kıyafetler

Beden ölçüsünden büyük alınacak kıyafetler incelendiğinde bunlar içerisinde yakalı gömlekler yer almaktadır. Bu tarz gömlekler her yıkamada ve kurutmada çekme riski taşımaktadır. Dolayısıyla bir beden büyük almak bu bakımdan avantaj sağlamaktadır. Bazı yün kazaklar da çekme özelliği ile bilinmektedir. Bundan dolayı yün kazak alırken de büyük alınması tavsiye edilmektedir. Ancak kazaklarda yıkama kısmına dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü yapılacak yanlış davranış kazağın sarkmasına sebep olabilmektedir. Bunların yanı sıra kolsuz ya da askısız yazlık elbiseler de büyük beden alınması önerilen kıyafetler arasında yer almaktadır.

Beden Ölçüsünden Bir Beden Küçük Alınacak Kıyafetler

Beden ölçüsünden bir beden küçük alınacak kıyafetler içerisinde kot pantolonlar ilk sırada bulunmaktadır. Çünkü kot pantolonlar giyildikçe dikişleri ve kumaşı bollaşmaktadır. Bundan dolayı üzerine sıkı sıkıya oturan kot pantolonları almak daha avantajlı olmaktadır. Yoga taytları ve polyester kazaklar da beden ölçüsünden küçük alınacak kıyafetler arasındadır. Özellikle polyester kazaklar küçük alındığında sarkma olasılığına karşı önlem alınmış olmaktadır. Benzer durum tayt alırken de geçerlidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu