Moda

Ayakkabı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Alacağınız ayakkabının hem moda hem de size göre olması için ayakkabı seçerken dikkat etmeniz gerekenler üzerinden hareket edin.

Ayakkabı Numarası

İlk olarak bakmanız gereken ayakkabı numarası. Aldığınız ayakkabının ayağınızı sıkmaması önemli. Ancak bunun dışında ayakkabının büyük olması da son derece kötü bir görüntü yaratır. Bunun için mutlaka ayakkabı numaranızın doğru olmasına dikkat etmelisiniz. Özellikle stiletto gibi gece ayakkabılarında, mutlakla ayakkabı numarasının doğru seçilmiş olması gerek. Numaranızı net bir şekilde biliyorsanız, sorun yaşamadan dilediğiniz ayakkabıyı sipariş etmeniz mümkün olacaktır.

Ayakkabı Modelleri

Hangi model ayakkabının tercih edildiği, ayakkabı seçiminin nasıl yapılacak olduğunu değiştirir. Bunun için modeller arasından seçiminizi yaptıktan sonra, o model üzerinden size hangisinin olacağının kararını verebilirsiniz.

Günlük Modeller;

En kolay seçiminizi günlük alacağınız ayakkabılar arasından yapacaksınız. Hafif ve rahat olmasına dikkat edebilirsiniz. Gün içinde çoğu zaman tercih edeceğiniz bir ayakkabı olacaksa, mutlaka rahatlık konfor üzerinden hareket etmelisiniz.

Şık Modeller;

Topuklu olması ya da taşlı olması günlük ayakkabılara göre daha rahatsız edici olabilir. Bunun için mutlaka seçiminizi yaparken, ne zaman giyeceğinizi düşünerek hareket edin. Hangi ayakkabıyı almalıyım sorusuna verilen yanıta göre kararınızı verebilirsiniz.

Ayakkabı Renkleri

İstediğiniz her model için mutlaka farklı renklerin olması söz konusudur. Bunun için ayakkabı renkleri arasından seçiminizi yaparken, size uygun olan ayakkabı renginin seçilmesine dikkat etmelisiniz. Renkler üzerinden yapacağınız seçimde, ayakkabının renginden ziyade ne zaman giyeceğiniz, nasıl giyeceğiniz ya da nasıl bir kombin ile giyeceğiniz de önemlidir. Bu sebeple mutlaka ayakkabı renkleri içinden seçiminizi dikkatle yapmalısınız. Rengin size uygun olması durumunda, anında o ayakkabı ile şık bir kombin yapma fırsatını elde edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu