Teknoloji

Android 5.0 Bizi Neler Bekliyor?

Androin 5.0 Bizi Neler Bekliyor?

Android 5.0 Lollipop‘da ki en büyük değişim ART yapısı ve 64 Bit desteği diyebiliriz. Dalvik sanal makine yerine doğal bir uygulama ile çalışacak yeni bir yazılım. Bu şekilde verimi yükseliyor ve daha az güç tüketimi sağlanmış oluyor. ART artık doğrudan x86 ve MIPS mimari ile uyumlu çalışabilecek. Bunun yanında da 64 Bit desteği sunmuş olacak. Performans olarak ciddi bir gelişime sahip olduğunu hemen fark ediyorsunuz.

Oyun Performansı Yükseldi

Bu yenilik sayesinde özellikle oyun düşkünleri performansın zirvesine çıkabilecekler. Neredeyse bir PC ile oynadığınız grafik ve hız kalitesini yakalayacaksınız. Bunların haricinde normal PC’lerde ki oyunlarda gördüğümüz Tesselation teknolojisi ile birlikte geometri ve compuer Shaders üniteleri de bizler bekleyen harika deneyimler olacak.

Bu yeni yazılım ile çok katmanlı fiziksel layerlar üzerinde işlemleri de gerçekleştirmek mümkün olacak. Bu şekilde performansa ve görsellik oldukça yükselmiş olacak. Bu şekilde yenilenen Chrome 60 FPSile de çalışması harika olacak.

Tüm bu özellikleri sağlayan yazılım daha düşük enerji tüketimi sayesinde daha uzun süreli bataryayı da kullanıcılara sağlamış olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu