Dekorasyon

Abajur Başlığını Tasarlamanın 10 Yolu Nedir?

Abajur Başlığını Tasarlamanın 10 Yolu Nedir? Kendi abajur başlığını kendi tasarlamak isteyenlere birkaç öneri sunulabilir. Abajur başlığı tasarımları ile eviniz daha çok güzelleşecektir.

Abajur Başlığını Tasarlamanın 10 Yolu Nedir? Kendi abajur başlığı tasarlamak günümüz trend haline geldi. Özel tasarımı abajur çeşitleri kullanmak; pek çok kişi tarafından istenir. Üstelik kendi tasarım ürünleri kullanabilmek kişilere özgüven sağlar.

Abajur çeşitleri hem aksesuar hem de aydınlatma amaçlı kullanılır. Özellikle estetik görünümler için abajur başlıklarında özel tasarımlar aranır. Kullanılacak mekana göre abajur başlıkları özel olarak tasarlanır.

1-Mutfak Tasarımlı

Mutfaklarda abajur çeşitleri özel akşam yemekleri için sıklıkla tercih edilir. Mutfak eşya ürünleri mutfak tasarımlı abajur başlıkları yapılabilir.

2-Boyama Yapılarak Tasarlananlar

Abajur başlık türleri için renk uyumları önemlidir. Ev kombin renk uyumuna göre bir renk belirlersiniz. Ardından abajur başlığını o renk boyayarak ev kombininiz tamamlanmış olur.

3-İşleme İle Tasarlananlar

Bazı kişiler dekor ürünlerinde nostaljik abajur çeşitlerini tercih eder. İşleme çeşitlerinden birini abajur başlığına yapıştırarak nostaljik bir dekor ürünü oluşturabilirsiniz.

4-Kıyafet Çeşitleri Yapılanlar

Eski kıyafetler çeşitli şekillerde değerlendirilir. Eski kıyafetleri değerlendirmelerin birisi de abajur başlıklarıdır. Kıyafeti abajur başlığına göre keserek yapıştırmanız yeterlidir. Günümüzde kıyafet tasarımlı abajur başlıkları sıklıkla kullanılır.

5-Ponpon Süsü İle Tasarlananlar

Ponpon çeşitleri her alanda kullanılır. Abajur başlıklarına ponpon türleri takarak farklı bir tasarım elde edebilirsiniz. Genel olarak minik ponpon çeşitleri kullanılır.  Özelliklede cafe çeşitlerinde dekor ürünü olarak daha sık tercih edilir.

6-Kurdele Kullanımı İle Olanlar

Abajur başlıklarında farklı tasarım örnekleri oldukça fazladır. Abajur başlığınızı kurdele ile süsleyerek tasarımlarınızda renkli tarzda abajur kullanabilirsiniz.

7-Işıltı Tasarım Şekline Sahip Olanlar

Evlerde ışıltı çeşitlerini sevenler çoktur. Bu isteklerini kullandıkları abajur çeşitlerine yansıtmak isterler. Abajur başlıklarına ışıltı veren maddeler sürerek; ışıltılı abajurunuzu kullanabilirsiniz.

8-Çocuklara Özel Tasarımlı Olarak Yapılanlar

Çocuk odaları için abajur modelleri onlara uygun olunması istenir. Çocuklar abajur çeşitlerinde sevdikleri hayvan figürlerini görmek ister. Hayvan figürlü kumaşları abajur başlıklarına geçirerek çocuklarınızı sevindirebilirsiniz.

9-Hacim Tasarıma Sahip

Abajur çeşitlerinde hacim bazıları için önemsenir. Evlerin dekoruna göre hacimli abajurlar istenebilir. Kabarık kumaş çeşitleri ile abajur başlığını kullanarak; istediğiniz kabarık abajura kavuşmuş olursunuz.

10-Renkli Tasarıma Sahip Olanlar

Modern tasarımlı alanlarda renkli abajurlar sıklıkla tercih ediliyor. Canlı renkli ve sade kumaş çeşitleri ile renkli abajur tasarımı oluşturmuş olursunuz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu