Teknoloji

3g Teknolojisi İle Çocuk İstismarı Artacak

Teknoloji hayatın her alanında bir kolaylığı insanların huzuruna sunuyor. Ancak teknolojik aletler göründüğü kadar masum değil. Özellikle de çocuklar için. Günümüzde en çok tercih edilen teknolojiler arasında ilk sırada yer alan 3G teknolojisi bilgisayarlarda, cep telefonlarında ve tabletlerde var. Her geçen gün düşen internet fiyatları ile her yerde bulunan bu olanak çocukları ortamlara daha hızlı bağlayacak.

3g Teknolojisi İle Çocuk İstismarı Artacak
3g Teknolojisi İle Çocuk İstismarı Artacak

Kültürel değerlerini unutan çocuklar akıllı telefonlara ulaşma yarışı içerisine girecek ve bu telefonlar birer marka haline gelecek. Çocukların sağlıklarını da bozacak olan bu telefonlar aynı zamanda zekâ üzerinde de gerilemelere neden olacak.

3g Teknolojisi İle Çocuk İstismarı Artacak
3g Teknolojisi İle Çocuk İstismarı Artacak

Çocuğunuzu Koruma Sizin Elinizde

Teknoloji her ne kadar hayatımızı kolay hale getirse dahi çocuklar üzerinde oluşturmuş olduğu olumsuz etki karşısında anne ve babaların alması gereken bazı önlemler var. Çocuklarınıza pahalı hediyeler olarak bu teknolojileri asla almayın. Özendirilen bu teknolojiler dilimizi, dinimizi, kültürümüzü bozacak nitelikte. Eğer çocuklarınızı önemsiyorsanız mutlaka bu yönde doğru kararlar almalısınız.

İnterneti, telefonu ve teknolojik aletleri çocuklarınız için sınırlandırın. Onların bu teknolojilere sahip olabilmeleri için belli bir yaş ve belli bir sınırlama yapın. İleriki dönemlerde eğer gerekli önlemler alınmazsa çocuğa şiddet, kaçırılmalar, çocuk pornografisi daha da artacak. Bu konuda yapılabilecek en önemli şey ise anne babaların çocuklarına güven sağlamalı ve saygı çerçevesinde işlerini halletmeleri. Bu sayede doğruyu görecek olan çocuklar siz söylemeden gerçek tehdidin farkına varacaklardır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu