Sağlık

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Tavsiyeler

Genel ve yoğun olarak erkeklerde görülse de saç dökülmeleri bayanlarda da hiç küçümseyecek oranlarda yaşanıyor. Özellikle saç bakımlarını doğru şekilde yapmayan ve düzenli olarak saç bakım uygulamalarını yapmaya önem göstermeyen bayanlar saç dökülme oranları yüzün üzerine çıkıyor.

Saç dökülmelerinin günde yüz telin üzerine çıktığı büyük bir sorun haline gelmesinin nedeni ise bir kişinin günlük olarak normal şekilde yüz adet saç teli dökülmesi yatıyor. Bu noktada saç dökülmesini önleyebilme konusunda bayanlara son derece etkili şekilde yardımcı olacak bazı detaylar bulunuyor.

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Tavsiyeler
Saç Dökülmesini Önlemek İçin Tavsiyeler

Saç Rengine Göre Farklı Dökülme Önleyici Yöntemler

Misal olarak koyu renkli saçlara sahip olan bayanlar için saç dökülmelerini önleyebilme de sirkeli su ile durulama önerisi getiriliyor. Açık renkli saçlara sahip olan bayanlar için ise limon suyu ile durulama öneriliyor. Bu yöntemler saç dökülmesine engel olmanın dışında da saçların parlak bir görünüme sahip olmasını sağlar.

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Tavsiyeler
Saç Dökülmesini Önlemek İçin Tavsiyeler

Her iki tondaki saça sahip olan bayanlar bu uygulamanın ardından yarım fincan ılık zeytinyağı ya da hindistancevizi yağı ile saç derilerine iyi ve etkili bir şekilde masaj yapmaları gerekiyor. Daha sonra bayanlar bu masaj uygulamasının ardından temiz bir havlu ile saçlarını örterek, yaklaşım yarım saat kadar bu vaziyette saçlarını tutmaları gerekiyor.

Yarım saatin sonunda saçların normal bir şampuan yardımı ile yeniden durulanması ile saçların hem canlılık kazanmasına hem daha parlak bir görünüme sahip olmasına hem de dökülmelere karşı daha güçlü olmasını sağlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu