Güzellik

Saç Bakımı İçin Uygun Olan Yağlar Nelerdir?

Saç Bakımı İçin Uygun Olan Yağlar Nelerdir? Saçlarınızın daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlamak amacıyla doğal yağlar kullanabilirsiniz.

Saç Bakımı İçin Uygun Olan Yağlar Nelerdir? Bu yazımızda saç bakımı için uygun yağlar listelendi. İşte detaylar..

Fındık Yağı

Nemlendirici ve onarıcıdır, saç uçlarının kurumasına ve hücre yenilenmesine, dokusunun geri kazanılmasına yardımcı olur. Saç derisine ve saç uçlarına uygulanabilir.

Shea Yağı

Saç bakımı için uygun yağlar arasındadır. A vitamini açısından zengin olduğu için saç tellerini nemlendirir, bakım yapar ve korur. Güneş kremi olarak da kullanılabilir.

Hindistan Cevizi Yağı

Saç sağlığını iyileştirmeye yardımcı olan laurik asitin yanı sıra E vitamini ve K vitamini açısından zengindir. Mükemmel kılcal nemlendirici, hızlı emilen bir yağdır. Saç tellerinin parlaklığına ve yumuşaklığına yardımcı olur, her tür saçta kullanılabilir.

Avokado Yağı

A, D ve E vitaminlerine sahiptir, ultraviyole ışınları daha fazla emen, güneş filtresi görevi gören yağlardan biridir. Ancak, güçlü bir kokusu vardır, bu nedenle herkes buna uyum sağlamaz. İpucu, güçlü kokuyu önlemek için hindistancevizi yağı ile daha büyük bir oranda karıştırmaktır.

Havuç Yağı

Saç bakımı için uygun yağlar arasında öne çıkar. Zayıf saçlar için mükemmel olan beta-karoten açısından zengindir. Aynı zamanda su geçirmezdir, plajda veya havuzda kendinizi güneşe maruz bırakırken kullanmak iyidir.

Ylang Ylang Yağı

Saç tellerini deniz suyunun neden olduğu hasarlardan korur ve hatta parlamaya yardımcı olur. Durumu daha da kötüleştirebileceğinden, hipotansiyon durumunda bu yağı kullanmaktan kaçının.

Itır Çiçeği Yağı

Saça parlaklık verir ve saç büyümesini hızlandırır. Yağ çok uyarıcı olduğundan ve kan basıncını artırabileceğinden, hipertansiyon durumunda kullanmaktan kaçının.

Yasemin Yağı

Saça parlaklık verir ve saç büyümesini hızlandırır. Yağ çok uyarıcı olduğundan ve kan basıncını artırabileceğinden, hipertansiyon durumunda kullanmaktan kaçının.

Saç Bakımı İçin Yağlar Nasıl Kullanılır

  • Haftada bir kez saç bakımı için uygun yağlar ile saçı nemlendirmek mümkündür.
  • Sadece ellerinize biraz ürün yayın ve ardından saç derinize ve uçlarınıza masaj yapın.
  • 15 ila 20 dakika kadar saça etki etmesine izin vermelisiniz. Yağı saçınızdan iyice çıkarın ve ardından normal şekilde yıkayın.
  • Yağ miktarını abartmamaya dikkat edin, bu işlem için çok fazla ürün kullanmak gerekli değildir.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu