Diyet

Limon Suyunun Zayıflamaya Etkileri

 

Limon Suyunun Zayıflamaya Etkileri

Sindirim organlarınızın temizlenmesine yardımcı olan limon suyu sindirim organlarının düzenli çalışmasıyla zayıflamaya da yardımcı olmaktadır. Gün içerisinde vücudun ihtiyaç duyduğu gıdalardan daha fazlasını tüketerek zamanla vücutta yağ oluşumunu desteklemeniz yeterince kalori harcanmadığında kilo alımına sebebiyet verebilmektedir. Gün içerisinde limon suyu tüketmeniz ise normalde harcadığınız kalori miktarının hareketlenmesini sağlayarak metabolizma hızınızı belirgin derecede arttırmaktadır. Limonun içeriğinde bulunan polinofiller vücuttaki yağların parçalanarak sindirim organları yoluyla atılmasını sağlamaktadır. Sabahları özellikle aç karnına sulandırarak içeceğiniz limon suyu hem güne daha zinde başlamanıza hem de vücudunuzdaki yağ yakımını hızlandırmanıza yardımcı olacaktır.

 

Zayıflamak İçin Limon Suyu Nasıl Tüketilmelidir.

Bir diyetisyen eşliğinde uyguladığınız diyet programında zayıflamanıza yardımcı destek bir içecek olarak limon suyunu kullanabilirsiniz. Tek başına limon suyunun zayıflamanıza fazla bir etkisi olmayacaktır. Sağlıklı beslenme ve zayıflama programında enerjinizi yükselten limon suyu vücudunuzdaki toksinlerin atılmasına yardımcı olarak ödem oluşumunu engellemektedir.

 

Bir limonun suyunu sabah uyandığınızda bir su bardağı ılık su içerisinde tüketmeniz gün boyu zinde kalmanızı sağlayabileceği gibi zayıflamanızı da önemli ölçüde etkileyecektir. Limon suyu içerisine kırmızıbiberi de ekleyebilir ve metabolizmanızı hızlandırmak adına kırmızıbiberle de tüketebilirsiniz. C vitamini açısından zengin olan balı sportif aktivite öncesi limon suyu içerisine bir miktar ekleyerek tüketmeniz egzersiz sırasında yağ yakımı oldukça hızlı hale getirecektir.

 

Limon Suyunun Zararı ve Kimler Kullanmamalıdır

Limon suyunu diyet programında hemen herkesin uygulayabileceği zayıflamaya yardımcı bir destek uygulama değildir. Reflü ve mide problemi olanlarda mideye zarar verebilecek olan limon suyu tüketimine dikkat edilmesi önerilir. Ayrıca safra konusunda ve böbrek rahatsızlığı problemi yaşayanların da limon suyunu mutlaka doktoruna danışması önerilir.

 

Uzun süre ve sıklıkla tüketilen limon suyu içeriğinde bulanan asit nedeniyle diş minelerine zarar vereceğinden limon suyu tüketilse bile hemen ardından dişlerin fırçalanması gerekmektedir. Son olarak marketlerde satılan veya hazır sıkılmış ve beklemiş limon suyunu tüketmemeniz tavsiye edilir.

 

Sağlıklı zayıflama ve ideal kiloya ulaşma adına limon suyunu doktorunuza danışarak bilinçli tüketim sonucunda limon suyunun faydalı etkilerini kısa sürede görebilirsiniz. Aksi takdir de bilinçsiz tüketimde sağlığınızda başka problemlerle karşılaşmanıza yol açabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu