Diyet

İbrahim Saraçoğlu Çörek Otu Yağıyla Zayıflama

Çörek otu, birçok yararı olan bitkilerdendir. Tıpkı kendisi gibi yağının da kilo vermeye katkısının yadsınamaz olduğu birçok kişi tarafından bilinmektedir. İbrahim Saraçoğlu çörek otu yağıyla zayıflama konusunda popüler bir kür ortaya çıkarmıştır. Bu kürlerle kilo vermenin kolaylaşması söz konusu olabilir.

Çörek Otu Yağının Faydaları

İfraz boşaltıcı olan ve kan şekerini düşüren çörek otu yağının faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • İdrar söktürücüdür,
  • Vücuttaki zehirleri dışarı atar,
  • Hazımsızlığı giderir,
  • Alerjiyi azaltır,
  • Yaraları iyileştirir,
  • Savunma sistemini dengeler,
  • Hormonları güçlendirir.

Sadece yetişkinler değil, çocuklar için de yararlı olan bu yağ, deri sorunlarına çok iyi gelmektedir. Çörek otu yağının yararları, sedef hastalığının giderilmesini sağlamaktadır. İbrahim Saraçoğlu çörek otu yağıyla zayıflama konusunda yoğurtla birlikte tüketilmesi durumunda etkin sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Egzama sorununa çok iyi gelen çörek otu yağı, sorunlu bölgeye direkt olarak sürülebilir.

Çörek Otu Yağı Nasıl Tüketilir?

Çörek otu yağı, sabahları suyun içine katılarak aç karnına tüketilebilir. İsterseniz tarçınla birlikte kullanabileceğiniz bu karışımı her yemek öncesi büyük bir bardak içerek, gün içinde de düzenli olarak tüketerek kullanabilirsiniz.

Tabi bu diyeti yaparken hamur işlerinden ve zararlı abur cubur türü paketlenmiş gıdalardan uzak durmanızı söylememize bile gerek yok. Zaten sağlıklı beslenen ama daha hızlı kilo vermek isteyenler çörek otu yağının etkisini kısa sürede görecektir. Her şeyi yiyerek çörek otu yağı tüketip kilo vermeye çalışmanız işinize yaramayacaktır.

İbrahim Saraçoğlu çörek otu yağıyla zayıflama kürü herkes için kullanılabilir. Alerjiye yatkın cilde sahip olanlar için de bu yağ çok yararlıdır. Elma sirkesi ve çörek otu yağı eklenmiş su içerek hem acıkma krizlerini geçirebilir hem de kilo verme sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu