Hamilelik

Hamile Kalamayanlar İçin Hamile Kalmanın Yolları

Hamile Kalamayanlar İçin Hamile Kalmanın Yolları Nelerdir? Hamile kalmanın birçok yolu vardır. En yaygın olanlardan biri korunmasız cinsel ilişkidir.

Hamile Kalamayanlar İçin Hamile Kalmanın Yolları Nelerdir? Yapmanız gereken ilk şey, yumurtladığınızdan emin olmaktır. Bu, bir sonraki adet döneminiz başlamadan yaklaşık iki hafta önce gerçekleşecektir. Bir yumurtlama tahmin kiti veya hormon seviyenizi ölçen ve korunmasız seks yapmanın sizin için ne zaman güvenli olabileceğini söyleyen OPK kullanarak yumurtlama yapıp yapmadığınızı anlayabilirsiniz.

Hamile Kalmanın Yolları

Düzenli bir adetiniz varsa, bu genellikle zor değildir. Çünkü adetiniz her ay aynı tarihtedir ve aynı sayıda gün sürer. Değilse, bir OPK ne zaman yumurtlayacağınızı gösterir. Clue veya Daysy gibi döngünüzü izleyen ve hamile kalmak için seks zamanının geldiğini söyleyen bir uygulama da kullanabilirsiniz. İkinci şey, her iki ortağın da sağlıklı olduğundan emin olmaktır.

Sağlıklı bir durumda olmanız halinde seks yapabilirsiniz. Hamile kalmanın birçok yolu var. Bazıları diğerlerinden daha etkilidir. Sizinle aynı doğurganlık durumuna sahip biriyle seks yapmak hamile kalmanın iyi bir yoludur. Siz ve eşiniz en az bir yıldır deniyor ve başarısız oluyorsanız, doğurganlık sorunları için test yaptırmak için doktorunuza danışın. Doğal olarak olmamasının altında yatan tıbbi bir neden varsa, hamile kalmanıza yardımcı olabilecek doğurganlık ilaçları almaya da başlayabilirsiniz. İlk adım, doğurganlık pencerenizi bulmaktır. Yumurtlamadan önceki üç gün ile yumurtlamadan sonraki bir gün arasında herhangi bir yerde olabilir. Ardından, ne zaman yumurtladığınızı bilmeniz gerekir. Bu döngünüzü takip etmek ve doğurganlık pencerenizi belirlemek için seks için en iyi zamanı ve ateşinizi ne zaman ölçeceğinizi hesaplamanıza yardımcı olacaktır. Cinsel beraberliğinizi artırmak gerekir.

Hamilelik, bir kadının hayatında güzel zamanlardan biri olarak ön plana çıkar. Dokuz aylık hamilelik endişeli bir zaman olabilir, ancak doğum yapmanın sevinci buna değer.

Doğal gebe kalmadan IVF’ye kadar hamile kalmanın sayısız yolu vardır. Sizin ve eşiniz için hangi yöntemlerin en iyi olduğunu anlamak önemlidir. Cinsel beraberliği artırmanız gerekecektir. Hamile kalmayı düşünüyorsanız eşinizle beraber yapacağınız eni iyi cinsel beraberlik sizin tercihiniz olması gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu