Güzellik

Gül Suyu Saça Nasıl Uygulanır, Faydaları Nelerdir?

Gül Suyu Saça Nasıl Uygulanır, Faydaları Nelerdir? Gül suyu son dönemlerde cilt bakımı için sıklıkla kullanılsa da aslında yüzyıllardır saç bakımının vazgeçilmezidir.

Gül Suyu Saça Nasıl Uygulanır, Faydaları Nelerdir? Gül suyu saça doğru olarak uygulanması halinde oldukça faydalıdır. İçerisinde birçok mineral barındıran gül suyu saçların canlı ve parlak görünmesine olanak sağlamaktadır. Düzenli kullanılması halinde birçok faydası gözle görülebilmektedir. İçerisinde anti-enflamatuar bulunan gül suyu saç diplerinde oluşan tahrişin giderilmesi için sıklıkla tercih edilmektedir.

Gül suyunun tamamen doğal olması tercih edilmesinde etkili bir diğer unsurdur. Tamamen doğal içeriğe sahip olduğundan saç diplerinin reaksiyon gösterebileceği bir içeriğe sahip değildir. Saç bakımında kullanılması ile ilgili birçok test yapılmıştır. Yapılan bu testler sonucunda gül suyunun saç için oldukça faydalı olduğu kanıtlanmıştır.

Gül Suyunun Saça Uygulanması

Gül suyunun saç için nasıl kullanıldığı oldukça büyük bir öneme sahiptir. Düzenli ve doğru kullanımı saç köklerinin beslenmesine olanak sağlamaktadır. Saç diplerinde görülen tahrişin engellenmesi ve yatıştırılması için oldukça idealdir. Farklı kullanım şekilleri mevcut olan gül suyu saça direk olarak uygulanabilmektedir. Duş öncesi veya sonrası kullanımı tamamen kişinin tercihi ile alakalı bir durumdur. Sprey formuna sahip bir şişeye aktarılması ve bu şekilde kullanılması çok daha kolaydır. Duşta kullanılması durumunda şampuan ve saç kremi uygulaması sonrasında kullanılmalıdır. Saç kirden arındırıldıktan sonra saça iyice yedirilmeli ve bir süre bekletilmelidir. En az beş dakika bekletildikten sonra ılık su yardımı ile durulanmalıdır. Bu işlem sayesinde gül suyu saç kremi görevini üstlenerek saçın nemlendirilmesine olanak sağlamaktadır. Bu aşamada yoğun ürün kullanımından kaçınılması tavsiye edilmektedir. Tüm saça az miktarda uygulanması yeterlidir. Duşta kullanmak istemeyenler duş öncesinde rahatlıkla gül suyunu saça uygulayabilir. Duşa girmeden yarım saat öncesinde tüm saça uygulanmalı ve ardından yarım saat kadar bekletilmelidir. Bu uygulama sayesinde saç tellerine bakımda yapılmaktadır. Bu süre kişinin isteği üzerine uzatılabilir. Saç diplerine zarar vermediğinden egzama problemi ile mücadele eden kişiler için de ideal bir tercihtir.

Gül Suyunun Saça Faydaları

Gül suyu tüm saç tiplerinde kullanılabilmektedir. Düz, kıvırcık, boyalı veya ince telli olması fark etmeksizin düzenli kullanım gereklidir. Düzenli kullanım etkilerinin görülebilmesi için büyük bir öneme sahiptir. Saçlarda yoğun yağlanma problemi olan kişiler içinde kurtarıcıdır. İçeriği sebebiyle yağ üretimini engelleyerek saç tellerini nemlendirmektedir.

  • Saç köklerini besler.
  • Saç dökülmesini engeller.
  • Saç tellerini onarır.
  • Kepek oluşumunu engeller.
  • Saç köklerinde oluşan pullanmanın önüne geçer.
  • Gül suyunun stres azaltıcı özelliği sayesinde saç köklerini ferahlatır.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu