Güzellik

Estetik Ameliyatı Kararı İçin Ergenlik Dönemi Çok Mu Erken?

Estetik ameliyatı kararı için ergenlik dönemi çok mu erken? sorusu son zamanlarda oldukça merak edilen sorular arasında yer almaktadır.  Estetik olmayı düşünen kişilerin merak ettiği tek bir konu var. “Ergenlikte estetik olabilir miyim?” sorusu. Erken yaşta estetik olmayı düşünenlerin merak ettiği bir konudur.

Estetik ameliyatı kararı için ergenlik dönemi çok mu erken? sorusu herkesin merak ettiği bir konudur. Öncelikle estetik için belirlenen bir yaş sınırı bulunuyor. Çoğu estetik cerrahı 18 yaşından önce estetiği uygun görmüyor. Özellikle burun ve dudaklar yüz bölgesinde en çok dikkat çeken bölgelerdir. Burun şeklinden rahatsızlık duyan bir bireyin ergenlik döneminde estetik olması uzman hekimlere göre doğru değildir. Bu yaş sınırlamasının nedeni ise burnun yüz bölgesinde küçük kalacak olmasıdır. Dolayısı ile hastanın sağlığı bakımından ergenlik döneminde estetik olması doğru değildir.

Estetik kaygısı yaşayan ergenlik döneminde hastalar burun estetiği olmak isteyebilir. Fakat bu dönemde estetik yaptırmak estetik cerrahların onaylamadığı bir durumdur. Çok gerekli olmadığı sürece ergenlik döneminde estetik yapılmaz. Fakat küçükken ya da ergenlik döneminde buruna alınan sert darbe sonucu aşırı eğrilik, nefes alamama ya da burunda fonksiyonel bozukluk var ise kişi ergenlik döneminde estetik olabilir. Ancak bu belirtilen zorunlu durumlar için geçerlidir. Ergenlik döneminde kişinin estetik gibi ciddi bir operasyona karar vermesi yanlıştır.

Ergenlikte Estetiğe Hayır!

Uzman estetik cerrahlar ergenlik döneminde estetiği önermiyor. Çünkü ergenlik döneminde vücut gelişmeye devam eder. Bu yüzden çoğu hekim ergenlikte estetiğe hayır diyor. Gerekli olmadık sürece ergenlik çağında olan bir bireyin estetik olmaması gerekir. Bu süreçte estetik olup olunmaması konusunda hekim karar verecektir. Estetik ameliyatına karar veren ergenlik döneminde bir kişi bu durumu ilk önce ailesi ile paylaşmalıdır. Daha sonra estetik cerrahi hekimleri gerek görür ise estetik gerçekleşir. Fakat ergenlik döneminde kişi gelişmeye devam ettiği için ameliyat uygun değildir. Bunun için yine de bir uzman hekime danışmanızda fayda var.

Estetik ameliyatı için ergenlik dönemi erkendir. Kişinin 18 yaşını geçmiş olması gerekiyor. Ancak kişinin uzman bir estetik cerrah ile görüşmesi sonrası zorunlu bir şekilde estetik olması gerekiyor ise ameliyat olabilir. En doğru kararı ergenlik döneminde ki kişi veremez. Estetik cerrah hekimi verecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu