Güzellik

Doğal Yollarla Yanak Dolgunlaştırma

Dolgun görünümlü yanaklar gençliğin simgesi olarak kabul edilirken; güzel ve çekici görünmek için en önemli unsurlardandır. Yanak çökmesi ya da yüz zayıflığından şikayeti olan kişiler için, evde kolaylıkla hazırlanabilen tarifler sayesinde çözüm bulabilir; istenilen   dolgun görünümlü yanaklara sahip olabilirsiniz.

Shea Yağı İle Dolgun Yanaklar

1 su bardağı shea yağı

3/4  su bardağı pudra şekeri

Shea yağı ile pudra şekeri iyice karıştırıldıktan sonra, katı hale gelene kadar buzlukta bekletin.

Katılaşan karışım 5 dakika kadar yüzünüzde kalsın ve su ile yüzünüzü durulayın.

Shea yağı ile ciltteki elastikiyet artırılırken, içerisinde yağ asitleri sayesinde cilt dolgun ve genç bir görünüm kazanır. Pudra şekeri ise, pealing etkisi yaratarak, cildi ölü hücrelerden arındırır ve cildin diri ve tok görünmesini sağlar.

Gliserin ve Gül Suyu

Gliserinle gül suyunu aynı miktarda katarak karıştırın ve yatmadan önce yüzünüze sürün. Gliserin, cildin nemli kalmasını sağlayarak, cilt hücrelerini canlandırır. Gül suyu da ciltteki tahrişleri iyileştirerek; cildi nemlendirir. Antiseptik özelliği sayesinde cildin parlak ve canlı görünmesini sağlar.

Bal

Bal, yoğurt ve çok az süt kremasını karıştırarak, krem kıvamına getirin. Bunu masaj uygulayarak yüzünüze sürün ve 15-20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü yıkayarak durulayın.  Bu karışım cildinizi beslerken; nemlendirir ve daha dolgun bir görünüm kazandırır.

Elma

Elma cilt için oldukça faydalı bir meyvedir. İçerisinde bulundurduğu A,B ve C vitaminleri sayesinde antioksidan etkisiyle dokulardaki hasarları engelleyerek; kırışıklığın oluşmasını önler. Bir elmayı dilimledikten sonra blendardan geçirin ve bunu yanaklarınıza sürün. 15 ile 30 dakika bekletildikten sonra yüzününzü durulayıp kurulayın. Her gün uygulanacak bu maske sayesinde, cilt hem yumuşak hem de dolgun bir görünüm kazanıp, kırışıklıklara da meydan okuyacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu