Burçlar

Burçların Gizli Dünyası: 12 Burcun Derinlikleri

Burçların Gizli Dünyası: 12 Burcun Derinlikleri! Güneş sistemimizin en ünlü gezegenlerinden biri olan Ay, modern astrolojide on iki burç tanımlanmasını sağlamıştır.

Burçların Gizli Dünyası: 12 Burcun Derinlikleri! Her biri, Zodyak’ın üç karesel altbölümünden ortaya çıkmış olan ilgili burçlara özgü bir karakter ve şartlar oluşturur.

Burçların Özellikleri

On iki burcu, Yengeç, Aslan, Akrep, Yay, Oğlak, Koç, Boğa, İkizler, Terazi, Balık, Kova ve Başak, her birinin kendine has özellikleri, avantajları ve dezavantajları ve arı zamanlardan beri insanların doğum anı olan bu haritada gözlenen pozisyonlarıyla ortaya konur. Burçlar, oluşturulan temsil edilen anlamla insanların karakterlerini belirli ölçüde etkiler. Her burç, kendi tarzında zorlukları, zayıflıkları ve özellikleri ile ön plandadır ve bu özellikler bireyin ne kadar kolay tepki verebildiğine ne kadar çevreyle uyumlu olduğuna, ne kadar kararlı olduğuna, ne kadar sadık olduğuna ve diğer insanlar ile ne kadar iletişimin sağlandığına kadar kapsamlı bir özet oluşturabilir.

Kova Burcu

Kova burcu, Yengeç’ten önce 10. pozisyonda yer alır ve bu burç, cehalet ile değerin arasında oldukça kurallı bir mizaca sahiptir. Bir nevi bilgelik ve tecrübeden karşılık gelir ve bu, insanlara olaylara ve durumlara yüzeysel olarak bakan bir yol verir. ‘Kova kişiliği dediğimiz kişilerin, kararlı, sadık ve sorumlu olma eğilimleri vardır. Aynı zamanda, bu kişiler çok hassas, idealist ve doğurgan olurlar. Kulağa sert gelebilen bu özellikler, karşı tarafa güvenilirliği oluşturmaya yardımcı olur.

Aslan Burcu

Aslan burcu, ‘kral burcu’ olarak ta bilinir. İnsanlara cesur, güçlü ve inanılmaz enerjik yaklaşımlar getirir. Herhangi bir alanda liderlik pozisyonlarını hedefleyen kişiler Aslan burcudur. Etrafındakileri motive etme ve onları ikna etme gücü fazladır. Karakterleri, mücadele etme ve ayrıcalık almaya olan arzuları ile bilinir. Varlıklı ve yüceltilmeyi isteyenler arasında yaygındır.

Akrep Burcu

Akrep burcu, en derin ve şüpheci burçlar olarak bilinir. Her zaman güçlü bir tutku ve duyguların varlığı dışında, bu burç kendi çevresinde olduğu kadar kendisine de kontrolcü ve hakimdir. Doğası gereği, bu kişiler, aşklarından, arkadaşlıklarına ve iş hayatının çoğu konusunda devamlı güvenilir bir biçimde tutarlı davranırlar. Düşünceleri çok gelişmiştir ve sert ve korkutucu bir şekilde dürüstlüğe sahiptirler.

Yay Burcu

Yay burcu, dünyevi faaliyetleri ve haberleşme için en uygun burçlardan biri olarak kabul edilir. Ulaşılmasını istediği yerlere kolaylıkla gelir ve tüm etrafına enerjik bir ortam yaratır. Kendisinden çok fazla şey isteyen, fırsatları yakalayabilen, istekli ve arayışlarıyla bilinir. Tanınamamak ve dilekleri gerçekleşebilmek için her şeyi kullanmaya ve seçme bile gücüne sahiptir.

Oğlak Burcu

Oğlak burcu, hayatın her alanında iddialı olmak ve uzun süreli hedefleri yakalamak için önerilir. Oldukça sıkı ve sabırlıdırlar. Herhangi bir konuda sözlerine sadık kalmayı amaçlar. Yoğun bir şekilde çalışır ve farklı başarılar elde etmeyi arzular. Hoşgörü ve güvenlik en önemli özellikleridir.

Koç Burcu

Koç burcu, Zodyak’ta en anlaşılır olanlardandır. Akışkanlıkları ile her an her yerde peşinden izleyicileri olur. Hoşgörülü ve enerjik olarak adlandırılır. İnsanlar arası ilişkileri pürüzsüz ve cömert geçiyorsa bunun sebebi genellikle onlarda aranan bu sevimlilik ve ilgi ile açıklanır.

Boğa Burcu

Boğa burcu, her şeyin tatmin edici olmasını ve var olanı korumak için inşa edilen satırlar ile bildirilir. Sağlam bir duruş ve sana en huzur verici çevrenin taahhüt edilmesi düşünülür. Bu kişiler arasında saygın ve güvenilir kişiliklere sahiptir. Bunlar her zaman deneyimin bir parçasının tatmin edici ve istikrarlı olmasının öneminden söz ederler.

İkizler Burcu

İkizler burcunun sahipleri, kişiliği ve yaratıcılığı etkileyen çeşitli ifadelerdir. Özgürlük seven, zarif, çok yönlü ve enerjik olmak için çaba sarfederler. İkizler burcu, bilgi oluşmaya, açık iletişime dayanır. Cömert ve eğlenceli kişilik, yeni insanlar keşfetme ve açık alanlarda dolaşma arzularını yakalar.

Terazi Burcu

Terazi burcu insanları, Oğlak’ın ciddiyetine karşın, Yay’ın hareketliliğine hakim olan seçici iletişim becerisi, Koç’un tutkuları ve Başak’ın akılcılığı melezi bir nitelik tedarik eder. Terazi burcu insanlarının, sezgilerini ara sıra arkaya düşünmekten çok ileriye bakarak, öngörüleri hissetmek gibi yöntemleri özel olarak etkili kılan özellikleri vardır.

Balık Burcu

Balık burcu, tek başına yaşama konusunda özel bir arzusu olan ve onu içinde yaşatan kişilerdir. Yaşam seyahatinin derinliklerini ya da uçurumunu yaşamaktan hoşlanırlar ve kendilerini merkezine alan ve hislerinin gidereceğinden emin olmayan amacı teşvik ederler.

Başak Burcu

Başak burcu, mantığa ve akla dayalıdır. Bilgi toplama, bilgiyle çalışma ve gözlemleme, çözümleme ve karar verme gibi faaliyetleri çalışma arkadaşları olarak kavrayan çok arka plandaki kişiliklerin bir araya getirdiği burçtur. Başaklar sabırlı ve ödülü kurallara sadık insanlardır.

Burçların her biri, belli unsurların parçası olarak kullanılır. İnsanların ne kadar başarılı olacağı ne kadar marifetli oldukları ve yaşam koşullarının ne şekilde düzenleneceği ile ilgili kesin kurallar olmasa da; burçların karakteristik özellikleri insanların hareketlerinde bilinçli ve bilinçsiz olarak gözlem edilebilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu