Hamilelik

Bebek Düşürmek İçin Kürtaj Dışında Bir Yöntem Var mıdır?

Bebek Düşürmek İçin Kürtaj Dışında Bir Yöntem Var mıdır? Çiftler arasında bazı zamansız birliktelikler hamilelik riskini de arttıran faktörler arasında sayılmaktadır. Özellikle böyle bir dönemde yaşanan sorunlar kürtaj istediğini de beraberinde getirir.

Bebek Düşürmek İçin Kürtaj Dışında Bir Yöntem Var mıdır? Kürtaj nedir? Sorusuna cevap olarak bilimsel tanımıyla rahimdeki embriyo yani bebeğin tıbbi yöntemlerle alınmasıdır. Geleneksel olarak da gebeliğin sonlandırılma sürecidir. Fakat şunu da belirtmeliyiz ki kürtaj ülkemizce yasaklanan bir durumdur bu nedenle kürtaj yöntemine bulaşmak hem riskli hem de kalıcı sorunlar bırakmaktadır.

Bunun yerine birden fazla doğal çözüm olsa da tüm bu çözümlerin kalıcı hasara yol açtığı söylenebilir. Kadınların kürtaj dışında bebek aldırma yöntemlerinden birisi olarak özellikle kendi kendine düşük yapmak sayılabilir bu hem sancılı hem de uzun bir süreç meydana getirdiği için özellikle hamilelik sonrası süreçlerde dikkat edilmesi gereken nedenlerin başında gelir.

Bebek Düşürmek İçin Bilinen Yöntemler

Bebek düşürmek için bazı yöntemler arasında özellikle gebelik düşürme ilacı ve doğal yollarla düşürme gibi iki farklık neden sayabiliriz. Bu nedenlere bağlı olarak özelikle doğal yollarla kendiliğinden düşük yapmak isteyen kadınlar özellikle hamilelik sürecinde yapılması kötü sonuçlar doğuran olaylara başvurmaktadırlar. Özelikle ağır taşımak ağır işler yapmak gibi tüm bu yöntemler gebeliği sonlandıran nedenler arasında yer almaktadır.

Fakat yukardaki yöntem hem riskli hem de olumsuz sonuçlar doğuran nedenlerdendir eğer bu tür bir yönteme başvuracaksanız sonuçlarını da göze almanız gerekir.

Burada yer verdiğimiz diğer bir yöntem ise düşük ilacı olarak bilinmektedir. Fakat üzülerek söylememiz gerekir ki düşük ilacı diye bir ilaç yoktur bu nedenle düşük ilacı için eczanelere başvurmayınız. Bunun yerine uzman bir hekim yardımıyla eğer gebelik sürecinde bebekte bir sorun varsa uzman hekim yardımıyla düşük yapabilirsiniz. Burada size bazı tavsiye ve ilaç yardımıyla düşük sürecini daha da hızlandıracaksınız.

Adet Söktürücü Düşük Yapmayı Sağlar mı?

Adet söktürücü ile düşük yapmak tamamen farklı iki olay olup adet söktürücü düşük yapmayı sağlamaz bu nedenle bu yöntemle de düşük yapmak doğru değildir yukarda da belirttiğimiz gibi uzman bir hekimden yardım almak en doğrusudur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu